אמסטרדם היא עיר מקסימה ובחודשי הקיץ היא יותר ממדהימה. לקראת הקיץ ערכנו סיכום פעילויות מומלצות במיוחד לילדים, ובנינו – גם למבוגרים. מאחר ויש המון דברים לעשות, אבל המון, פיצלנו את הפוסט לכמה חלקים – קבלו את החלק השני!

ואם פיספסתם את החלק הראשון – הנה הוא פה בלינק

מוזיאון הצילום

מוזיאון הצילום מהווה ביקור חובה לחובבי הז׳אנר והאמת גם לאלה שפחות. המוזיאון מאד עכשווי, מפעיל תערוכות שמתחלפות כמעט מדי חודש, התערוכות חצופות ומרעננות, בד״כ לצד התמונות יהיו גם סרטונים קצרים ומיצגים הממחישים את מאחורי הקלעים של התמונות.

המוזיאון אלוף בלחשוף את הקהל לכל מיני פרוייקטים מיוחדים מקבוצות אוכלוסיה שונות מרחבי העולם, לצורך קידום האמנים והעלאת מודעות לנושא זה או אחר. במוזיאון חנות קטנה לרכישה ובית קפה נעים.

בחודשי הקיץ ובהתאם לתערוכה, נפתחות דלתות של הגן האחורי וחווית הביקור משודרגת ברגע.

פרטים נוספים באתר הבית

טרופמוזיאון

מוזיאון מעולה לכל הגילאים! מוזיאון על אנשים הממוקם באחד מבנייני המוזיאון המקוריים היפים ביותר בהולנד. מוזיאון על אנשים – מה זה אומר? זה אומר שכל האובייקטים שבמוזיאון מספרים איזשהו סיפור אנושי ומביאים סקרנות טבעית למגוון התרבותי שהעולם מציג. מדברים על נושאים אנושיים אוניברסליים כמו אהבה, אבל, חגיגה, קישוט, תפילה ומלחמה. במוזיאון תגלו שמלבד ההבדלים, כולם אותו הדבר – אנשים. המוזיאון מגביר את המודעות לקשר הזה ומעורר מבט פתוח על העולם.

טרופמוזיאון ג'וניור הוא למעשה מוזיאון הילדים של הטרופ (וגם מוזיאון הילדים העתיק ביותר בהולנד) וכשנכנסים לשם – נכנסים לעולם אחר. מוזיאון מושך בו אפשר לראות, לגעת, להתנסות ולהשתתף.

פרטים נוספים באתר הבית

ארטיס

ארטיס הוא מקום מפגש בו הטבע הוא המרכז ומאפשר את החשיבה לראות איך האדם מעריך, מבין ומטפל בטבע. מדי שני מגיעים למעלה מ-1.3 מיליון בני אדם לבקר בפארק ARTIS ובמיקרופיה.

בפארק מאמינים שהטבע הוא המורה הטוב ביותר לאמנות ומדע וזה בסיס המקום – להוות תמריץ מעורר לאנשים לצאת לחשיבה הזו ולהתמודד עם הטבע.

בארטיס בוחרים להביא את המודעות הזו לכלל האנשים בחברה, תוך כדי העברת ידע, ניסיון ורגש, הצגת מודל ופלטפורמה עסקית לארגונים.

פרטים נוספים באתר הבית

תיאטרון לקטנטנים

סמוך לפארק המקסים "פונדלפארק" נמצא במקום קטן ואינטימי תאטרון חמוד המותאם לילדים צעירים, ממש מגיל זחילה ועד 6-7 – תלוי במופע. אנחנו אוהבים את המיקום, מחוץ לתיאטרון יש פלייגראונד קטן ליד תעלה עם גשר שכמעט לפחות פעם ביום מתרומם, וכפי שהוזכר – קרוב מאד לפארק הנודע "פונדלפארק". כדאי לברר עם התיאטרון במייל אם המופע מתאים לילדים בגיל שלכם כדי להימנע מאכזבות, בדרך כלל המופעים הן על חוויה של מגע, ריקוד, מוסיקה וכו' כך שהשפה ההולנדית לא נדרשת.

פרטים נוספים באתר הבית

תיאטרון לגדולים יותר…

ואם הילדים גדולים יותר, מומלץ להגיע לתיאטרון "קרקלינג" – יש המון מופעים והופעות לילדים החל מגיל שנתיים ועד 14 כך שזה מכסה טווח יותר רחב של גילאים. שימו לב שבתיאטרון הזה יש הצגות שהשפה ההולנדית נדרשת, אין בדכ הופעות באנגלית. מה שכן, יש הרבה הופעות שהשפה לא נדרשת, חפשו את הלוגו LNP שמייצג את הביטוי Language No Problem.

פרטים נוספים באתר הבית

בית קפה לחתולים

אחרי כמה וכמה ערים ברחבי העולם שנרתמו לענין, גם אמסטרדם מצטרפת! בית-קפה לחתולים! במחיר כניסה סמלי תוכלו להנות מחתולים שרק ישמחו לקבל ליטוף מפנק, כמובן שיש קפה, עוגות ומתוקים ולחלקנו – ממש ארוחת צהריים.
המקום מיועד לעד 18 אנשים כדי לשמור על אווירה רגועה לכן צריך להזמין מקום מראש (באתר יש טופס הזמנה), אם אתם באתר כבר, תוכלו להתרשם גם מהתפריט. החתולים "נבחרים" על-פי אופיים החברתי כך שבאמת נחמד ונעים שם. בכניסה יסבירו לכם את "חוקי הבית" והכל יהיה ממש נפלא.