אמסטרדם היא עיר מקסימה ובחודשי הקיץ היא יותר ממדהימה. לקראת הקיץ ערכנו סיכום פעילויות מומלצות במיוחד לילדים, ובנינו – גם למבוגרים. מאחר ויש המון דברים לעשות, אבל המון, פיצלנו את הפוסט לכמה חלקים – קבלו את החלק הראשון!

מוזיאון המדע – נמו

המוזיאון הקבוע שלנו בקרבת התחנה המרכזית. מוזיאון מקסים לילדים בכל הגילאים, אפשר לומר שהחל שהחל מגיל 4, שווה להגיע. המיקום נוח מאד, במוזיאון 4-5 קומות עם מגוון מייצגים מגניבים בשלל נושאים וכמצופה ממוזיאון מדע – אפשר, מותר וכדאי לגעת, לחקור ולהתנסות.

מדי שעה יש הדגמה שנעשית ע״י צוות המוזיאון, מעין מופע קצר של  7-10 דקות, מעין  מקבץ דברים מפתיעים. המופע בהולנדית, אבל מדי פעם מתורגם לאנגלית. התרגום פחות חשוב כי הכל רואים וחווים.

בקומה האחרונה של המוזיאון יש מרפסת ענקית עם מזרקות קטנות, אחלה מקום לתצפית נפלאה על העיר.

כמו כן, יש מסעדה מוצלחת במקום אז ביום גשום וחורפי, אפשר לבלות שם יום שלם.

שימו לב שלתצפית ניתן להיכנס ללא עלות.

במוזיאון יש חנות משובחת עם כל מיני משחקי חשיבה, צעצועים ועוד.

פרטים נוספים באתר הבית

המוזיאון הימי (או מוזיאון הספנות)

לא רחוק ממוזיאון המדע, נמצא מוזיאון הספנות. המוזיאון מדליק ביותר וילדים מאד אוהבים אותו. המוזיאון מציג את כל העולם הימי של הולנד, ספינות, שודדים והמון סיפורים, אגדות, תרבות והיסטוריה הקשורים בנושא הספנות.

במוזיאון יש דגם מוצלח של ספינה ענקית בה אפשר לבלות שעות עם הילדים, הדגם מדמה את החיים על הספינה ומאד חוויתי, ניתן להיכנס לחדרים הקטנים, לראות איך ישנו, איך אכלו, את התותחים של הספינה – בקיצור, משחק פיראטים נפלא!

דבר נוסף שילדים מאד אוהבים זה הדגם של לוויתן, שם הילדים יכולים ממש להיכנס לבטן הלוויתן ולהבין קצת יותר על החיה המופלאה בטבע, ההיסטוריה והמצב כיום.

במוזיאון יש מסעדה ממש טובה וחנות מזכרות מקסימה.

פרטים נוספים באתר הבית

מוזיאון אמסטרדם

אחד המוזיאונים היותר מומלצים באמסטרדם, נמצא במרכז העיר, באמצע רחוב הקניות המפורסם – קאלברסטראאט. מוזיאון אמסטרדם הוא מוזיאון שמסכם את אמסטרדם בצורה חווייתית ומעניינת, ניתן להתרשם מהתרבות ההולנדית/אמסטרדמית על שלל תחומיה – ההיסטוריה, המוסיקה, הספורט, חיי היום-יום שהשתנו עם השנים ועוד. העובדה שהכל מאד חי ונגיש, הופכת את הביקור לחוויתי, נגיש וחי. אפשר להתרשם מההיסטוריה של אמסטרדם בעזרת תערוכת צילומים מרהיבה, להבין טיפה יותר על "אייקס" תוך צפייה מהמגרש (כמעט), להיכנס לתצוגת אופנה מדליקה כדי לראות את ההשפעות בתחום הזה, לראות דגמים של בתים אמסטרדמים מוקטנים ומדוייקים עד רמת חותך הגבינות שיש בכל בית. אז כן, זה נקרא מוזיאון אבל ממש מעבר ומאד מומלץ להגיע.

פרטים נוספים באתר הבית

יער אמסטרדם

פארק גדול במיוחד בחלק הדרומי של העיר. מה זה גדול? זה אומר פי 3 מהסנטרל פארק בניו-יורק! פארק מומלץ מאד לביקור עם המון אטרקציות מסביב, בין היתר, מסלולי רכיבה על סוסים, אזור דייג, קיאקים, שחייה, המון חיות כמו סנאים, ארנבים וציפורים לצד צמחייה פראית ומשגעת. בפארק כמה וכמה מסעדות והמפורסמת בניהם היא בית הפנקייק, פנקוקוס, כפי שההולנדים אומרים, טעימים מאד, בכל הגדלים והטעמים.

סמוך למסעדה יש חווה עם חיות והמון מתקנים לילדים.

בפארק יש אפשרות לקמפינג וכמובן, כמו בכל הולנד, שבילי אופניים לצד שבילי הליכה מוסדרים.

פרטים נוספים באתר הבית

הספרייה העירונית

הספרייה נמצאת סמוך לתחנה המרכזית, בספריה קומה נפלאה וענקית לילדים עם ספרים שברובם בהולנדית וכמה מדפים באנגלית. יש שעת סיפור במעין קוליסאום מוקטן (מאד מוקטן) פעם בשבוע בהולנדית.

הספריה מציעה מגוון פעילויות, אך חייבים להודות שפונה יותר לקהל ההולנדי, לא ביקור חובה אבל אם אתם באזור, אפשר לקפוץ.

פרטים נוספים באתר הבית וגם פה