תיירים ממדינות שאינן שייכות לאיחוד האירופי זכאים להחזר מע"מ עבור רכישת מוצרים בסכום העולה על 50 € בקנייה אחת.
ניתן לצבור ברשתות קניה, כלומר אם קנית ברשת מסוימת אך בכמה סניפים תוכל לאחד החשבוניות ולקבל על כולן החזר במצטבר, הדגש הוא על אותה רשת.

בעת הקנייה יש לבקש קבלה מפורטת המציינת את סכום המע"מ (לבקש החזר VAT) וכן שהמוכר בחנות ימלא את כל הפרטים הרלוונטיים. לשדה יש להגיע עם כל הקבלות שצברת.

ניתן לפנות לאחד מארגוני החזר מס בשדה התעופה סכיפהול. ישנם שלושה ארגונים המתמחים בהחזר מס:

  • Global Blue,עובד עם  הרבה חנויות באירופה.
  • GWK Travelex, אשר מאגד תחתיו את  Easy Tax ו  Freeand Premier

מומלץ לבדוק את אתרי האינטרנט של Easy Tax ו Freeand Premier  לקבלת מידע נוסף על אלו חנויות עובדות איתם.

  • Vatfree.com , גם הוא עובד עם כמה חנויות באירופה. לפעמים הם גם עוזרים לקבל החזר מס מחניות שבהגדרה לא עובדות אם אף אחת מהחברות הנ"ל. אבל זה ללא הבטחה להחזר

לגבי חנויות אלו שלא בהסדר עם חברות להחזר המס אז העסק מסתבך ונהיה לא בטוח – הם נותנים מעין טופס חשבונית שאותו צריך להחתים במעבר גבולות במדינה אחרונה באירופה ממנה אתה חוזר לארץ. את המסמך החתום (המקור!!!) יש לשלוח חזרה לחנות והם מחזירים לך את מלוא המס. כלומר 19% למעט עמלת העברה.

לפרטים מלאים וקבלת מידע נוסף, ניתן לבדוק באתר הבית של סכיפהול

אופציה נוספת ונחמדה הינה כרטיס אשראי פטור ממס:

ההרשמה לקבלת כרטיס אשראי היא חינם, הכרטיס ממלא אוטומטית את כל פרטי המס ללא הטרחה של מילוי טפסים בצורה ידנית בכל חנות.  אפשר לחסוך עד 19% מערך הקנייה כאשר קונים בחו"ל.

Global Blue פועלת עם כ -270,000 חנויות ברחבי העולם, כך שאפשר ליהנות מהיתרונות בחנויות המשתתפות ולנצל את ההצעות לחברים בלבד.

לינק להזמנת הכרטיס בחינם

אם לא בא לכם להתעסק בזה בשדה התעופה דקות ספורות לפני שאתם עולים למטוס חזרה הביתה, אפשר לשלוח את הטפסים בדואר ולקבל את ההחזר הביתה כעבור כמה שבועות. פרטים על התקנות לקבלת החזר המס מצויים ברוב החנויות ובמשרדי המידע לתייר של אמסטרדם.  Tourist information center

לתשומת ליבכם, מדי פעם בצורה אקראית תתבקשו להציג בפני פקידי המכס בנמל התעופה סכיפהול את הקניות שבגינן אתם מבקשים החזר מס, ולכן דאגו לקחת אותן עמכם ולא לארוז אותן במזוודה, או בצורה נגישה להוצאה, חשוב לגשת למכס לפני שליחת המזוודות בצ'ק אין.