מהי הדרך היעילה ביותר לנסיעה ממקום למקום, בטראם, באוטובוסים וברכבת, מתי משתלמת נסיעה בודדת?​ ומתי כרטיס 24\36\72 שעות​?​ איפה מותר להעלות את האופניים? ​כל התשובות במדריך שהכנו עבורכם.

תחבורה ציבורית באמסטרדם

למרות שאמצעי התחבורה מופעלים על ידי חברות שונות, הכרטיסים מונפקים על ידי רשות התחבורה הציבורית ההולנדית GVB ותקפים לכל אמצעי התחבורה הציבורית וניתן לנסוע באמצעותם בכל אמצעי תחבורה באופן חופשי לכל התקופה בה הכרטיס בתוקף

קיימים שני סוגי כרטיסים: נסיעה בודדת וכרטיס תקופתי.

את כרטיסי הנסיעה ניתן לרכוש במכונות הכרטיסים בכל רציף רכבת ומומלץ לרכוש אותו מראש. במידה ולא מצאתם את מכונת הכרטיסים ניתן לרכוש אותם גם אצל הכרטיסן או הנהג. לאחר רכישת הכרטיס יש להחתים אותו במכונה ליד הרכבת. כרטיס לא מוחתם דינו כנסיעה ללא תשלום. (הקנס בגין נסיעה ללא כרטיס עלול להגיע ל- 10 €).

להבדיל ממדינות אחרות, בהולנד קיימת חובה להעביר את הכרטיס בכל פעם שנכנסים (צ'ק-אין) ובכל פעם שיוצאים (צ'ק-אאוט). חשוב מאוד לזכור לעשות זאת אחרת תחויבו במחיר מלא על נסיעה אחת.

בזמן הצ'ק-אין מחויב הכרטיס במחיר הנסיעה על פי היעד הסופי של כלי התחבורה הציבורית עליו עליתם. כאשר תעשו צ'ק-אאוט תחשב המערכת באופן אוטומטי את מספר התחנות שעברתם והמחיר שחויב ישתנה בהתאם.

כאשר עושים צ'ק-אין יישמע ביפ אחד ובזמן הצ'ק-אאוט תשמעו שני ביפים. ככה תוכלו לזהות שאכן הכרטיס עבר.

האופציות השונות

טראם (בעברית חשמלית)
הטראם הוא אמצעי התחבורה הציבורית הנפוץ ביותר באמסטרדם. הוא מרושת היטב ברחבי העיר ומביא את התושבים לכל מקום במהירות ובזריזות. בימי חול הטראמים פעילים מ-6:00 עד חצות וחצי. בשבת הם יוצאים לדרך חצי שעה מאוחר יותר ובימי ראשון הם פועלים החל מ-7:30.

למידע על קווי הטראם ומסלוליהם לחצו כאן

אוטובוסים
האוטובוסים בעיר מאוד נוחים, יוצאים בתדירות גבוהה ועוצרים כמעט באותן תחנות כמו הטראמים. הם משמשים בעיקר כדי להגיע לפרברים המרוחקים של העיר. חלק מהאוטובוסים הפועלים בלילה, מחצות וחצי ועד 7:30 בבוקר, והם נעים במסלולים המתחברים אל התחנה המרכזית, Rembrandtplein ו-Leidseplein .

למידע על קווי האוטובוס ומסלוליהם לחצו כאן


מטרו

המטרו משרת בעיקר את פרברי העיר. במרחק של כ- 3.5 ק"מ מהעיר, בין התחנה המרכזית ונהר האמסטל, ניתן לנוע מתחת לאדמה. המטרו מסומן באות M וישנם מספר קווים מרכזיים: 50,51,53,54

למידע על קווי המטרו ומסלוליהם לחצו כאן

רכבת
הרכבת היא אמצעי תחבורה יעיל למי שרוצה לנסוע בין ערים שונות בהולנד. גם כאשר רוצים להגיע מקצה אחד של העיר לקצה השני מומלץ להשתמש ברכבת וכמובן כאשר רוצים להגיע משדה התעופה למרכז העיר או חזור לשדה התעופה.
כמו כן הרכבת מגיעה לאצטדיון הכדורגל של אייאקס (Ajax).

כרטיסים לרכבת ניתן לקנות בקופות או במכונות הכרטיסים הנמצאות בכל תחנת רכבת.

בחודשי הקיץ (יולי-אוגוסט) ניתן לרכוש כרטיסי טיולי קיץ. הכרטיס מאפשר יומיים נסיעה חופשית (לא חייב יומיים חופפים) ברכבות לתקופה של שבעה ימים.

ישנם כרטיסים המתאימים לזוג וכרטיסים המתאימים לשלושה נוסעים. כרטיס זה מאפשר לכם בנוסף שימוש מלא בכל סוגי התחבורה הציבורית הקיימת (אוטובוס, חשמלית ומטרו).

לאתר של רכבת הולנד לחצו כאן

אופניים
תנאי השטח לרכיבה על אופניים באמסטרדם הינם קלים ביותר. הרכיבה באופניים הוא עניין תרבותי המשתלם גם מבחינה כלכלית. הרכיבה הינה קלילה ונעימה ומאפשרת לכם לגלות את העיר ואפילו לחוות קצת משגרת החיים של המקומיים.

לרשות רוכבי האופניים קיימת רשת של שבילים מיוחדים המקבילים לכבישים או מסומנים בשוליהם. לרוכבי האופניים ישנה זכות קדימה, למעט הולכי רגל.

שימו לב, כאשר אתם הולכי הרגל אסור לכם ללכת על שבילים המסומנים באדום שכן זהו שביל לאופניים בלבד. ההולנדים מאוד מקפידים על כך ועלולים להגיב בצורה לא ידידותית במידה והם רואים תיירים שהולכים על שבילי האופניים.

טיפ חשוב מאוד– גניבת אופניים הינה דבר שכיח באמסטרדם. לכן חשוב מאוד לא לשכוח לבקש מנעול בזמן ההשכרה. בנוסף, רוב האופניים בהולנד הם ללא הילוכים או מעצורי יד. כדאי לשים לזה לב במידה ומחליטים לשכור אופניים.

לאתר המרכז סוכנויות להשכרת אופניים באמסטרדם, לחצו כאן – אתר המאגד בתוכו מספר רב של חנויות אופניים להשכרה.

**מידע חשוב למי שהתעייף מהאופניים. כלי התחבורה הציבורי היחיד המאפשר נסיעה עם אופניים הינה הרכבת. ישנו קרון מיוחד עליו אפשר לעלות עם האופניים ויש לרכוש כרטיס נסיעה גם לאופניים במחיר של כ- 6 €.

מתי זה רלוונטי? במידה ותרצו לצאת לרכיבה מחוץ לעיר אך תעדיפו לחזור ברכבת🙂

תנאי הרכבת לנסיעה עם אופניים:

 • ניתן לעלות עם אופניים לרכבת רק בשעות השקטות. שעות השיא בהן לא ניתן לעלות עם אופניים הן:
  ימי עבודה מ 06:30 עד 09.00 ו 16.30-18.00.  מגבלה זו אינה חלה בסופי שבוע, בחגים הציבוריים ובחודשי הקיץ (יולי-אוגוסט).
 • האופניים חייבים לעלות לקרון המיוחד לאופניים. ניתן לזהות קרון זה על ידי מדבקה על החלק החיצוני של הרכבת.
 • במידה ותחום האופניים בקרון מלא רשאי הכרטיסן לבקש ממך להמתין לרכבת הבאה.
 • חברת הרכבות אינה אחראית לכל נזק או אובדן שעלול להיגרם במהלך הנסיעה, למעט במקרים בהם מוכחת רשלנות של חברת הרכבות.
 • אין אפשרות לבטח את האופניים באמצעות חברת הרכבות.
 • אופניים ואמצעי תחבורה אחרים המצוידים במנוע בעירה אסורים ברכבת מטעמי בטיחות.
 • אינך רשאי לקחת עגלות אופניים על הרכבת.
 • רכיבה על אופניים אסורה בתחנות ועל הרציפים.
תחבורה משדה התעופה סכיפהול למרכז העיר

הרכבת מחברת ישירות בין שדה התעופה לתחנה המרכזית של העיר. זוהי הדרך המהירה והנוחה ביותר להגיע למרכז העיר. הרכבות הינן ישירות ומשך הנסיעה הוא כ- 15 דקות. בכל עשר דקות יוצאת רכבת מרציף 1 ו- 2. הרציפים נמצאים באיזור הטיסות הנכנסות. ניתן לזהות את הכניסה על ידי מדרגות נעות מטה ממש צמוד לברגר קינג.

שימו לב לאיזה רציף אתם צריכים להגיע. קיימים שני רציפים אשר כל אחד מהם מגיע לכיוון שונה (או לאיזור שונה). ניתן לבדוק איזה רציף אתם צריכים בלוח הזמנים של הרכבות הנמצא בשדה.

עלות כרטיס לכיוון אחד ממכונת מכירה אוטומטית הינו 3.20 €. במידה ותבחרו לרכוש כרטיס ממשרד הכרטיסים תשלמו 3.70 € (תוספת של 0.50 סנט על שירות רכישת כרטיס)

במידה ואתם יודעים מראש את לוח הזמנים שלכם לימים הקרובים מומלץ לרכוש כרטיסיה התקפה למספר ימים או מספר שעות בהתאם לתוכניות שלכם.

כרטיס ילדים Railrunner

ילדים בגילאי 4-11 יכולים לנסוע תחת פיקוח של מבוגר (מגיל 19) במחיר מוזל של 2.50 €. מקסימום 3 ילדים לכל מבוגר. ילדים עד וכולל גיל 3 יכולים לנסוע בחינם.

לתשומת ליבכם, כל המחירים המוזכרים יכולים להשתנות בכל זמן נתון.

היכן ניתן לרכוש כרטיסים?
קיימות מכונות כרטיסים בכל תחנת רכבת. בתחנות הגדולות יותר ישנם משרדי כרטיסים ובתחנות בגודל בינוני קיימת חנות בשם Wizzl בה גם ניתן לרכוש כרטיסים.

שימו לב לרכוש את הכרטיסים לפני הירידה לרציף!

אוטובוס
במידה ותבחרו לקחת אוטובוס אנו ממליצים על קו 197 או קו 97N  (בשעות הלילה). האוטובוס עובר בכל הנקודות המרכזיות ומגיע תוך רבע שעה למרכז העיר. מהיר, מרווח ובתדירות גבוהה.

קווים נוספים שניתן לקחת הינם 300,310,370.

האוטובוסים נמצאים ברציף 7A מול אולם 2 – Arrivals

הסעות/שאטלים משדה התעופה

חברת התחבורה הציבוריתConnexxion  מציעה הסעות שאטליםץ ההסעות יוצאות בתדירות של דקה עד 10 דקות ומפזרות ב- 100 בתי מלון שונים ברחבי העיר.  ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה לשאטלים באולם הטיסות הנכנסות.
מחיר נסיעה עומד, נכון לכתיבת שורות אלה על 11 € לכיוון.

מונית
בשדה התעופה קיימות לא מעט חברות מוניות שניתן להשתמש בהן. תוכלו להזמין ישירות במקום אך קחו בחשבון שייתכן שתצטרכו להמתין זמן מה. בנוסף ניתן להזמין מראש דרך האינטרנט או להשתמש באפליקציית UBER.

ניתן לוודא שאתם עולים על מונית אמיתית באמצעות לוחית הרישוי הכחולה של הרכב. משך הנסיעה יכול להשתנות ועומד על כ- 30 דקות בערך, תלוי במצב התנועה בכבישים ובשעה של היום.

המחיר צפוי להיות בסביבות 40 €.

שימו לב: חלק מהמלונות הגדולים מספקים שירותי הסעה בחינם אז שווה לבדוק את זה עם המלון בו תשהו במהלך הביקור שלכם.

נסיעה בתוך העיר

גם פה קיימים שני סוגי כרטיסים: נסיעה בודדת וכרטיס תקופתי.

בנוסף קיימת אפשרות לרכוש כרטיס OV chipkaart איתו ניתן לעלות גם על הטראם ולטעון אותו על פי צורך. מדובר בכרטיס פלסטיק בעלות חד פעמית של 5 €, קצת בדומה ל"רב קו" בישראל. ניתן לשימוש חוזר וגם שומר על הערך הצבור. בנוסף הכרטיס אנונימי ולכן ניתן להעביר אותו מאדם לאדם (לא במהלך אותה נסיעה).

מחירי כרטיסים

מחיר כרטיס נסיעה בתחבורה הציבורית של אמסטרדם נקבע לפי משך השימוש, אזורי נסיעה.

 • כרטיס נסיעה ליום אחד (24 שעות) עלותו 8 €
 • כרטיס נסיעה ליומיים (48 שעות) עלותו 13.5 €
 • כרטיס נסיעה לשלושה ימים (72 שעות) עלותו 19 €
 • כרטיס נסיעה לארבעה ימים (96 שעות) עלותו 24.5 €
 • כרטיס נסיעה לחמישה ימים (120 שעות) עלותו 29.5 €
 • כרטיס נסיעה לשישה ימים (144 שעות) עלותו 33.5 €
 • כרטיס נסיעה לשבעה ימים (168 שעות) עלותו 36.50 €

המחירים עדכניים לחודש מרץ 2020

אפליקציות לתחבורה ציבורית 

האפליקציה האהובה עלינו באופן אישי היא כמובן המפות של גוגל (Google Maps). אפליקציה נוחה לשימוש, מעניקה מידע על קווי התחבורה הציבורית, כיצד להגיע (גם ברגל) לכתובת הרצויה וכו'.

אפליקציה מקומית המשמשת לתחבורה ציבורית כאן הינה 9292 . האפליקציה מתאימה לכל סוגי המכשירים וניתנת להורדה מחנות האפקליקציות.

מידע נוסף

מידע נוסף ניתן למצוא באתר האינטרנט באנגלית של רשות התחבורה הציבורית ההולנדית GVB


נגישות

התחבורה הציבורית בהולנד נגישה לנכים בעלי כיסאות גלגלים

עגלת תינוק

בכל אחד מכלי התחבורה ישנו מקום שמור לעגלות תינוקות. ניתן לזהות את המקום על ידי הסימון על הרצפה ועל פי הצבע האדום של המושב עם איורים של נשים בהריון, עגלה ונכים.

שימו לב: במידה ויש 2-3 עגלות תינוק בכלי התחבורה בו אתם מעוניינים להשתמש ייתכן ולא יתנו לכם לעלות ותאלצו להמתין לקו הבא.

כרטיס משולב נסיעה ללא הגבלה ואטרקציות – Amsterdam City Card

קיימים 4 סוגי כרטיסים המחולקים לפי שעות 24\48\72\96:

הכרטיס מקנה:

 • כניסה חינם למוזיאונים
 • שייט בתעלות
 • שימוש חופשי בתחבורה ציבורית בעיר ( אוטובוסים, טראם ומטרו) – לא כולל רכבת
 • הנחות באטרקציות
 • מפת העיר
 • ועוד שלל מתנות

את הכרטיס ניתן להזמין באינטרנט  בקישור הזה ולאסוף אותו בעת הגעתכם לאמסטרדם במקומות הבאים:

 • Amsterdam Central Station: בתחנה המרכזית בעיר בחנות של I Amsterdam
 • Amsterdam Airport Schiphol: בשדה התעופה במרכז המבקרים של חברת I Amsterdam
 • בשדה התעופה ליד שער הנחיתות (שער 2). שם יש מתחם של I Amsterdam. המתחם ממוקם מחוץ לתחנת ה- סנטרל סטיישן על גדות הנהר.

למתעניינים במוזיאונים ואטרקציות מומלץ לבדוק את כרטיס ה- Amsterdam City Pass. הכרטיס מעניק הנחות משמעותיות במחירי הכניסה למוזיאונים ואטרקציות שונות ברחבי העיר.

הכרטיס מונפק על ידי מועצת התיירות של אמסטרדם וניתן לרכוש אותו באחד ממשרדי התיירות המקומיים.

לבירור מחירי הכרטיסים השונים ניתן להסתכל בקישור הזה

בהצלחה!