אוטרכט היא העיר הרביעית בגודלה בהולנד, עם היסטוריה משמעותית, פארקים מגניבים, סטודנטים תוססים מסביב, קניות לרוב והמון פינות חמד. וכן, גשרים, תעלות, אופניים ו….כמעט כמו אמסטרדם. באוטרכט יש פחות תיירים, מה שעושה את החוויה לנעימה יותר, פחות תורים במסעדות ואטרקציות ויותר אינטרקציה עם המקומיים.
20 דקות (ברכבת) והגענו לאוטרכט. בחרנו להגיע ברכבת מבחינת נוחות וחניה, תחנת הרכבת היא ממש במרחק הליכה ממרכז העיר, מוזיאון תיבות הנגינה, מצפה דום ועוד אתרים שאולי יעניינו אתכם.
ההליכה למוזיאון מהתחנה מאד נעימה, עוברת במעין מדרחוב כייפי, עם הרבה אופציות לעצירה – גלידה, קפה או ארוחת צהריים והכל כמובן בסגנון הולנדי.
ביום שאנחנו ביקרנו היה שוק מאד מגניב עם הכל – בגדים, אוכל, תכשיטים ועוד.
במוזיאון כדאי להצטרף לסיור המודרך שיוצא מדי שעה (בהולנדית ובאנגלית) כך שאם פספסתם, כדאי להתחיל לבד ואז להצטרף למודרך ואם הגעתם בזמן, אז תתחילו עם המודרך, לא צריך לתאם את ההדרכה מראש, אלא פשוט להגיע.
הזמנות, מידע ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר הבית של המוזיאון בלינק הזה
שימו לב שיש כרטיס משולב עם הדום – קתדרלה גותית גדולה. לשם דווקא צריך להזמין מקומות מראש כי מספר הנרשמים מוגבל. את כל המדרגות עולים עצמאית עם 2-3 הפסקות באמצע, ככה שזה לא כזה מסובך לילדים (לפחות לבת ה-7 שהצטרפה לטיפוס).
למעלה הנוף מקסים, אפשר לראות את כל אוטרכט, להתרשם מהבנית, מהגגות, מהאנשים הקטנים :)
פרטים מלאים ניתן למצוא באתר הבית פה
אפשר גם לשלב בביקור את טירת דה-האר, מוזיאון הרכבות ואולי מוזיאון הביוב את מי שזה מענין. מומלץ לא לשלב כל-כך הרבה אטרקציות בביקור אחד, במיוחד עם ילדים, אבל זה תלוי בכם, בתחומי הענין שלכם ובאנרגיה של הילדים…
ניתן "להרגיש" את אוטרכט בסרטון הזה
תהנו!