בהולנד ובאמסטרדם יש מלא מקומות חינמיים לטייל, אז מלבד הפארקים הירוקים והמגניבים, התעלות המשגעות, הספסלים בכל פינה והגשרים, אוי הגשרים, הנה רשימה של מקומות קצת אחרים, את הרשימה נעדכן מדי פעם, אז תקפצו לבדוק מה חדש.

Begijnhof, Amsterdam

באמצע כל הבלאגן, הרעש והלכלוך (כן!), מסתתרת חצר קסומה, יפייפיה הנבנתה לכבוד חבורה של נשים נדבניות אדוקות. את הסיפור המלא תוכלו לשמוע במסגרת הסיור אמסטרדם המיטב. אך אם תרצו לטייל לבד, תעברו שם, תוך שניות תעברו מעיר סואנת לכפר שקט. פתוח בין השעות 09:00-17:00. ליד רחוב spoui

גני רייקס rijksmuseum garden

אז מלבד רחבת המוזיאונים המקסימה, והחינמית גם היא, ניתן לעשות סיור עצמאי מקסים בגני המוזיאון הלאומי, יש שם פסלים, מזרקות, חממה, ובקיץ גם המזרקות עובדות. לפעמים תראו שם אנשים עוצרים הכל ופשוט מציירים את היופי הזה.

קונצרטים Concertgebouw

טוב, אז עדיין לא קונצרט שלם, אבל מספיק מעולה. חצי שעה של עונג באולם הקונצרטים באמסטרדם, בד"כ מדובר בחזרה לקראת הופעת הערב, ובכל מקרה זה נפלא, המוסיקה, האולם, התלבושות, התזמורת – שווה להגיע. הכרטיסים הינם על בסיס מקום פנוי, כדאי להגיע לקראת 11:00 לקחת כרטיס (לא ניתן לשמור כרטיסים או לקחת לחבר, כל אחד לעצמו…). החזרות מתבצעות החל מחודש ספטמבר ועד יוני בימי רביעי בשעה 12:30 (כאמור תגיעו קודם לקחת כרטיסים).

בנוסף, החל מחודש אוקטובר ועד יוני, בימי חמישי בשעה 12:30 נערך קונצרט של אחד מההרכבים הבאים:
התזמורת הפילהרמונית של הולנד, המקהלה של הולנד, האופרה של הולנד או הבלט הקלאסי.

פרטים מלאים בלינק הזה

אופרה

ועל אותו משקל – יש גם באופרה – פרטים פה

טוב, זה לא חינם,

אבל כל מיני הנחות למגוון אטרקציות ברחבי הולנד – באתר הזה

וכמובן מומלץ לבדוק את גרופון – הולנדי וגרמני – תבדקו מה הכי משתלם לכם.